Bydlení pod VinohrademCaptcha
Odeslat »
CZ | EN | DE

Lokalita

Městská část Braník je spojením všech Vašich nejnáročnějších představ o bydlení. Výhodu blízkosti a snadné dostupnosti centra města se všemi službami doplňuje možnost nákupů, kulturního i sportovního vyžití, škol a školek v pěší vzdálenosti.


Klidná lokalita

Projekt se nachází na úpatí svahu ve stávající historické zástavbě obklopen malými rodinnými domy a vilami. Tato lokalita je jednou z nejžádanějších právě pro svůj klid ,zeleň a atmosféru malého města  . Krátká procházka okolo kostela svatého Prokopa Vás zavede k Branickým skalám, nebo se můžete nechat zlákat na romantickou stezku podél Vltavy vedoucí až na Zbraslav. Pro delší procházky využijete Krčský, Michelský a Kunratický les.

Doprava

Městskou dopravu zajišťují autobusy a tramvaje, které Vás pohodlně dovezou např. na Václavské náměstí, Budějovickou, Smíchovské nádraží a to za dobu mezi 5 až 15 minutami. Zastánci automobilové dopravy jistě ocení blízký nájezd na Barrandovský most a Jižní spojku. Máte tak možnost se pohodlně a především rychle dostat na letiště, do Brna, Plzně, Strakonic, Karlových Varů. Nečeká Vás již žádné dlouhé projíždění Prahou.

Školy

Základní škola se pro Vaše pohodlí a pohodlí a bezpečnost Vašich dětí nachází přímo v ulici, mateřské školky, které jsou zde dvě, jsou ve vzdálenosti dvou minut chůze.

Pošta, banka

Rozumíme tomu, že často komunikujete s úřady, které Vám zasílají různou dokumentaci, nebo přijímáte a odesíláte poštovní balíky. Proto Vám s radostí oznamujeme, že Vaše pošta je ve vzdálenosti 4 minut pěší chůze. Za rohem Vašeho bydlení máte možnost využít pobočky Komerční banky, k dispozici jsou také dva bankomaty, jeden z nich opět přímo naproti Vašemu novému bydlení.

Sportovní vyžití

Pokud jste milovníky sportu, máme pro Vás nepřeberné množství možností - plavecké bazény na Zeleném pruhu a v Podolí, tenisové kurty, areál Hamrsport či golfový klub Hodkovičky. Další možnosti Vám nabízí TJ ABC Braník a TJ Sokol Praha Krč. Stezka podél Vltavy zavede zdatnější sportovce až na Slapskou přehradu, pro klidnější sportovní vyžití je možnost využít areálu Žlutých lázní, který nabízí koupání, beach volleyball, zapůjčení lodiček i příjemné posezení u míchaných drinků na konci náročného letního dne.

Kulturní vyžití

Máte chuť zajít se nechat pobavit, vzdělat či odpoutat od starostí všedního dne? Využijte k tomu Branické divadlo, které máte přímo v sousedství Vašeho nového bytu! Jiný druh humoru nabízí všemi dobře známé a hojně navštěvované divadlo Sklep. S Vašimi ratolestmi můžete navštívit loutkové divadélko Zvoneček v kulturním centru Novodvorská, kde rodiče jistě ocení četné výstavy, koncerty, vzdělávací semináře a mnohé další zajímavosti. V měsíci září se nechte unést ve víru jedinečných Staročeských branických slavností.

Restaurace

V Braníku se nachází množství menších hospůdek s posezením na zahrádce a možností grilování. Pokud máte spíše chuť na klidné posezení ve stylově zařízné restauraci, doporučujeme Vám restauraci v Hotelu u divadla či pizzerii Il Giardino.

Obchody a obchodní centra

Nakupujete rádi v malých obchůdcích bez dlouhých front? Dojděte si do pekárny pro čerstvě upečené křupavé pečivo, k řezníkovi, pro zeleninu, květiny, do lékárny či večerky. V těsném sousedství se nachází supermarket Plus. Pro větší nákupy na jednom místě slouží obchodní centra PLAZA Novodvorská, Arkády Pankrác či DBK Budějovická.

Zdravotnictví

V případě potřeby se nacházejí ve Vaší blízkosti také nemocnice a zdravotnická centra - Fakultní Thomayerova nemocnice v Krči, Poliklinika Budějovická, Diagnostické a terapeutické centrum Zelený pruh MEDICOM.

 

ulice Pod Vinohradem
Branické náměstí
Park
Vltava
Branické divadlo
Cyklostezky
Novodvorská Plaza
Mapka
Z Braníku na Václavák za 15 minut!
Copyright ©2010 Bydlení pod vinohradem, s.r.o. | Created and powered by W-System Studio